DOMOWE LECZENIE


Fakty i mity na temat psychoterapii depresji - Adam Elżanowski{



Interesujesz się psychologią? Zajrzyj też na naszego bloga: - www.psyche.swps.pl Treści, które udostępn . Oglądalność, zainteresowanie, oceny: 17498, czas trwania 27m 45s, ocena 324, reakcje 64.

Wasze komentarze:


Fakty i mity na temat psychoterapii depresji - Adam Elżanowski

- 9:59 objaw depresji. Syn ma komputer, a gra na konsoli xD
- Cieniutki wykład
- Gdzie mam sobie pomoc? Mam depresje
- Co z sytuacją, w której osoba twierdzi, że ma depresję i manipuluje osobą bliską grożąc wręcz, że popełni samobójstwo, jest agresywna itd. Nie widać po jej zachowaniu i nie wskazuje ono na tę chorobę zbytnio, ani nic z tych rzeczy. Można stwierdzić, że stany depresyjne faktycznie występują czy to chora zazdrość?
- Bardzo trudno słucha się tego wykładu. Temat jest ciekawy, ale forma przekazu skutecznie zniechęca do wysłuchania do końca.
- Certyfikaty nie upoważniają do publicznego działania.Tylko dyplomy.Łamane jest prawo i nikt tym się nie zajmuje.Bo może to jest na rękę.Proszę to sprawdzić.Dlaczego nie którzy psychoterapelci nie mają rezultat w terapii?. Ponieważ jest wręcz obowiązkiem aby psycholog co jakiś czas sam miał podać terapii.To zostało zaniechane.A w tej sytuacji nie powinni prowadzić terapię z pacjentem.Wszyscy doskonale wiemy.Ale nie jest przestrzegane ,nikt nie bierze odpowiedzialności.To tak jak ślepy prowadził ślepego przez jezdnię.To też są ludzie i mają swoje problemy.Przez terapię można z niwelować.Bywa tak zamiast pacjentowi pomoc,to można zaszkodzić.Piszę w dobrej wierze.
- Bardzo rzetelny wykład :)
- Tragiczne przekazanie informacji. Trzeba sie przygotowac. Mozna w domu wyglosic ta pogadanke 10 razy i wtedy nie bedzie tych eeeeeeeeeeee, aaaaaaaaaaaa. Warto sie wziac do pracy. Powodzenia.
- Witam. Dziękuję za wykład. Mam pytanie. Czy terapia, a w szczególności terapia poznawczo-behawioralna ma zastosowanie w leczeniu schizofrenii? Pozdrawiam.
- ten Pan mówi tak jakby sam miał depresje
- Jak nie tam to może tu - wspolnydom-wilga.pl młodzieżowy ośrodek socjoterapeutyczny, widziałem, też się zgadzam,
- Chodziłem do dwóch certyfikowanych psychoterapeutów, do każdego ponad rok czasu i w niczym absolutnie mi nie pomogli. Następnie zacząłem czytać takich ludzi jak Arystoteles, Platon (cała psychologia wyrasta z ich myśli) po czym zauważyłem, że jedynie co było mi potrzebne, to żeby ktoś mi wytłumaczył rzeczywistość, jak działa ten świat i umysł. Jeżeli u tych ludzi znalazłem mądrość, która pomogła mi ogarnąć swoje życie, to moje pytanie brzmi: gdzie mogę się teraz zwrócić po zwrot pieniędzy za nieudacznikowate leczenie mnie? Dlaczego nie ma żadnych mechanizmów, które mogłyby mi to umożliwić? Wychodzi na to, że taki psychoterapeuta jest jak jakiś człowiek ponad zasadami, który może sobie brać pieniądze i nie dawać nic w zamian. To irytujące.
- Proszę o komentarz do moich opinii na temat depresji : 1"Święte księgi" ( Biblia , Koran ) mogą być skuteczne w psychoterapii osób wierzących nie tylko w depresji . Napisałem artykuł "Koran w psychoterapii lęków , fobii , depresji , i PTSD " w którym udowadniam że Koran może być pomocny w psychoterapii . Jest też książka o zastosowaniu Biblii "Małgorzata Kornacka - Boży coaching. To Ci się opłaca. Jak Biblia może pomóc w terapii "
2. DEpresja to też choroba zaniżonej samooceny
3. Ciągłe poniżanie , mobbing oraz wywieranie "presji społecznej " ( co ludzie powiedzą , oni mnie znają , ty tu mieszkasz itp ) może byc powodem ( inicjator bezpośredni dźwiękowy - moje słowa ) depresji
4. farmakologia nie jest cudownym środkiem na depresję i problemy psychiczne . Ma jedynie poprawić stan chorego na tyle by możliwe stało sie zastosowanie psychoterapii. " Problemy psychiczne to nie ból zęba , nie da się ich wyleczyć w 1 godzinę ( zęba można wyrwać w kilka minut i wtedy nie będzie bolał ) - moje słowa .
5. Jednym z objawów depresji depresji jest uczucie bólu , ucisku ( nie mam na myśli bólu jaki towarzyszy zawałowi serca czy kardiomiopatii przerostowej , kolce sercowej ) , ciężaru który znajduje sie na klatce piersiowej . człowiek chce coś zrobić ale czuje jakby miał przed sobą jakiś ciężar , jakby miał przed sobą paletę z towarem z magazynu i próbował ją przepchnąć tułowiem , klatką piersiową
6. Bardzo ważna jest zmiana nastawienia chorego by mimo wszystko zmuszał się do działania , robienia tego co robił dotychczas choć mu się nie chce .
7. Chory musi uwierzyć w terapie , możliwość pokonania choroby , by cały czas walczył ze swoim problemem : "Nie byłoby tego zwycięstwa gdyby nie niezwykle silna wiara i determinacja " ( przywódca Szyitów w Libanie 2006 )