DOMOWE LECZENIE


Infekcje gardła - kiedy ANTYBIOTYK pomaga, a kiedy wręcz szkodzi? 💊🤒{Antybiotyki - nie tylko zwalczają groźne choroby, ale niszczą też naszą dobroczynną mikrobiotę bakteryj . Oglądalność, zainteresowanie, oceny: 66584, czas trwania 18m 54s, ocena 2677, reakcje 255.

Wasze komentarze:


Infekcje gardła - kiedy ANTYBIOTYK pomaga, a kiedy wręcz szkodzi? 💊🤒

- Przydatny film. Dzięki
- Jest infekcja wirusowa zaczęła się katarem po kilku dniach kaszel początkowo mokry później suchy sporadycznie niewielka ilość skąpej wydzieliny się oderwie a zapalenie zatok i kaszel utrzymują się od miesiąca bez bólu gardła to czy może być to infekcja bakteryjna ? Bo zaczynam brać amoksycylina z kwasem klawulanowym
- Gdyby mi Pani zadała to pytanie to bym odpowiedział w ten sposób że przy anginie są chyba rozpulchnione migdałki albo jednostronny robią się takie czopy białe człowiek ma odruchy wymiotne jakby go coś za gardło ściskała Pewnie też powiększone węzły pewnie gorączka albo stan podgorączkowy ból gardła Pewnie przy jedzeniu antybiotyk amoksycylina z kwasem klawulanowym ewentualnie cefuroksym aksetyl Dicoflor 60 dwie godziny po antybiotyku wspomagająco pryskać migdałki argentin-t ze srebrem koloidalnym a dalej to nie wiem tak myślę
- Jak byłem nastolatkiem bardzo często miałem kłopoty z gardłem i ciągle antybiotyki bez żadnych testów mikrobiologicznych. Obecnie mam ok 20l. wykonałem wymaz na własną rękę (żaden lekarz nawet laryngolog prywatnie nie zalecił badania :/). Wyszło że to gronkowiec antybiotykoodporny, a lekarz w POZ że to normalne i każdy ma taką bakterie.
Oby więcej tak potrzebnej wiedzy. Dzięki
- 10% przez bakterie. A co z próchnicą, torbielą, zgorzelą, i innymi patogenami wystepujacych w stomatologii. Występują bardzo często i są na tle bakteryjnym. Co gorsze, nie koniecznie gorączka jest podwyższona. Pozdrawiam.
- Ja od przeszło 15 lat nie byłem u lekarza i nie brałem antybiotyków, wcześniej minimum raz w roku zapalenie oskrzeli.Od tamtej pory ani razu zapalenia oskrzeli ani płuc,takze antybiotyk tylko w ostateczności...
- U nas ten test kosztuje 60 zł. Miasto Katowice. Bez sensu taka cena skoro antybiotyk mam refundowany + probiotyk do tego i tak mi wyjdzie taniej niz test + ewentualnie antybiotyk lub cos tam innego. 20 zł to jest max ile moge za to dać chybaze bedzie refundacja z NFZ
- Świetny materiał . Zawsze wykonuje test CPR przed antybiotykiem ale ja mam świra na tym punkcie . Pozdrawiam x
- Yttyo
- Co w sytuacji, gdy przez nieuwagę dodano 7 kropli z buteleczki z niebieska zakrętką (z drugiej prawidłowo 6 kropli). Wynik negatywny (pokazala sie linia kontrolna, druga linia - ta oznaczająca obecnośc baterii - nie pokazala sie)?
- Możesz też i tu popatrzeć https://aj-polak.pl/breloki.html, może też być przydatne.
- Stwierdzono mi anginę, mam krosty czerwono-ropne na języczku, w gardle i na języku przy gardle, biorę antybiotyk 2 doby ale nie ma poprawy, dalej temperatura powyżej 38 stopni, czy to na pewno angina?
- I'm fine, my nose is just overflowing with awesome
- Osobiście jestem przeciwna sięganiu po antybiotyki jeśli nie są one naprawdę potrzebne. Ja od dawna na wszelkie infekcje górnych dróg oddechowych czy to jeśli chodzi o ból gardła czy zatoki, katar, kaszel, leczę się domowymi sposobami przeprowadzając inhalację i płukanie gardła mgiełką solankową. Jod i brom które występują w solance skutecznie zwalczają bakterie i wirusy gromadzące się podczas przeziębienia. Wszystkim polecam w pierwszej kolejności własne sprawdzone sposoby a zwłaszcza wspomniane inhalacje solankowe gdyż najczęściej są one w stanie uchronic nas przed chorobą i sięganiem po antybiotyk.
- Jestem zdrowy !
- Z dołączonej ulotki:
"Wynik jest nieważny, jeśli bliżej niebieskiej końcówki paska testowego nie pojawia się czerwona linia kontrolna. Test powinien być powtórzony z użyciem nowego testu oraz nowej próbki wymazu z gardła."
Czyli FAIL?! (͠≖ ͜ʖ͠≖)
- Test ok 54 zl, za drogi, Polska to nie Niemcy , gdzie wszystkie badania sa darmowe
- Tylko że nasi lekarze od razu antybiotyk A wykazie nawet nie ma mowy
- Pani Agnieszko jest Pani super,slucha sie zaciekawieniem
- Miałam sytuacje w której lekarz źle zdiagnozował chorobę i przepisał mi antybiotyk...Oczywiście miałam mononukleozę zakaźną, a antybiotyk prawie mnie zabił. Ledwo oddychałam, wysypka to tylko jedne z licznych konsekwencji. Wątroba uszkodzona, kruchość śledzony i tak można byłoby dalej wymieniać. Człowiek nie jest nieomylny, ale cholera jasna... lekarz?! Ta sytuacja nauczyła mnie świadomości względem przyjmowania leków no i na wirusa nie antybiotyk!
- Kocham Cie