DOMOWE LECZENIE


Pseudoalergia, czyli NIETOLERANCJA HISTAMINY{Czy kilka łyków wina powoduje pojawienie się na Twojej twarzy i dekolcie czerwonych plam? A może po spoż . Oglądalność, zainteresowanie, oceny: 5659, czas trwania 11m 25s, ocena 306, reakcje 39.

Wasze komentarze:


Pseudoalergia, czyli NIETOLERANCJA HISTAMINY

- Czerwone policzka, plamy na szyji i dekoldzie, rowniez po stresie, w emocjach, gdy jest ciepło po posiłkach, co to może byc?
- Super ten odcinek.
Piękny głos. Dziękuję za informacje
- Świetny materiał ! Poruszyłaś niesłychanie wazny temat nieznany większości lekarzy i niedoceniany nawet przez specjalistów którzy nie są w stanie pomoc pacjentom z tym
Problemem! Mi zajęło 10 lat rozeznanie ze szkodzi mi żywność fermentowana, podczas kiedy wszyscy promują kiszonki jako źródło zdrowia ! Jest jeszcze kwestia ustalenie listy produktów ( owoce i warzywa)!dozwolonych, listy zamieszczone w necie bardzo często zawierają sprzeczna informacje . Np dot malin, czy jajek które czasami są na liście pokarmów dozwolonych , a czasem zabronionych. Czy dysponujesz jakaś wiarygodna lista pokarmów „ bezpiecznych” dla osób z nietolerancja histaminy ? Będę bardzo wdzięczna za pomoc w ustaleniu chociaż bazowej listy dozwolonych produktów , pozdrawiam !
- Czy da się zbadać czy histamina w nadmiarze została wytworzona na przykład z powodu chorego zęba czy z powodu innych anomali w organizmie? Czy chemicznie jest to Dokładnie ta sama histamina?
- a przy MCAS, aktywacji komorek tucznych, układ odpornosciowy, bierze udział? pozdrawiam
- Witam, właśnie robię test na DAO we krwi bo widzę wiele z tych objawów u siebie :) mam też problem z termoregulacją, polega to na tym że gdy zaczyna być cieplej, powyżej 25 stopni, to każda większa aktywność (np noszenie zakupów) powoduje u mnie bardzo złe samopoczucie, przegrzanie, bóle głowy, dziwne bicie serca, zaburzenia koncentracji itd czy może to być również związane z nietolerancja histaminy? Czy to typowy objaw?
- Mas chłopaka?
- Nietolerancja histaminy, czyli alergia na siebie ;). Mi pomaga suplementacja wit. D3K2, wapno, cynk, wit.C czy maślan sodu. Ostatnio miałam na tyle dosyć, że poprosiłam alergologa o Klemastynę. Do wysokohistaminowego jedzenia zażywam Daosin. Nie mam pojęcia czy da się to wyleczyć, można jednak zminimalizować objawy.
- Bardzo pomocne. I ciekawe
- Bardzo informacyjny filmik, dzięki :)
- Odwiedź może tu https://sokzburaka-ekovit.pl/- jak dla mnie ok.
- Czy mając alergię również powinnam stosować się do diety antyhistaminowej?
- Kobieto! Ty jesteś genialna! Jaką Ty masz wiedzę, jak płynnie i czysto mówisz!
- Wysłuchałam wielu teorii, wiele filmików.. ale Twoj to petarda 😍 Pierwsze minuty juz dalay do myślenia, czy aby na pewno mam zaburzenia lękowe i somatyczne objawy pochodzą od nerwicy (?)
Plamy po winie owszem, problemy jelitowe od lat, dysbioza, sibo, bezsennosc i szereg innych.. Zaden lek nie wspomnial o histaminie. Dopiero na WTO z fruktoza, Pani dietetyk stwierdziła, ze to jej wyglada na nietolerancjie histaminy.
Wszytkie badania IgA, IgE, IgG itd w normie, gluten wykluczony, brak pasożytów.. Po przejsciu na diete ketogeniczna zrobiło mi sie duzo lepiej - sen, lepsza skóra, brak wzdec i mgły mózgowej.
Myślisz, ze keto jest rozwiazaniem? I czy jajka sa dozwolone przy nietolerancji histaminy?
Dziękuję za materiał, dal mi do myślenia 😍
- Dziękuję za świetny materiał :)
Dla tych którzy przeczytają ,,Miłego dnia i zdrowia życzę 😇"
- A co może zawierać kakao? Jesli objawy kołatania serca i zajady (tak - po paru dniach jedzenia codziennie ok łyżki kakao mam zajady i robiłam próby prowokacyjne i to jest ewidentnie powód, odstawiam znikają, jem wracają) ... Po kiszonkach np nic mi nie jest, ale robiłam badanie DAO - w normie, testy alergiczne z krwi i skórne - wszystko wyklucza alergię. Czy może być przyczyną np jakaś inna amina biogenna z kakao? Chciałabym wiedzieć, co jest nie tak i jak to znaleźć
- Hej, a czy zjawisko popękanych naczynek na twarzy, potocznie mówiąc czerwonej mordy może mieć pochodzenie dziedziczne czy to jest bezpośredni wskutek np nadmiernego spożywania alkoholu? Czy jeśli to się pojawia u osoby w wieku ok 25 znaczy, że zostanie z nią do końca życia czy można to jakoś poprawić? Rozumiem, że kobieta może to ukryć makijażem, ale facet średnio ;)
- Od iluś lat późną zimą i na przednówku pojawiają się na przedramionach po wewnętrznej stronie różowe plamy rozsypane różnej wielkości. Nie swędzą. Są szorstkie. Lekarz poz powiedział, że to typowe uczulenie kontaktowe. Mam lek doustny i maść. Zastanawiam się, dlaczego pojawia się to o tej porze roku a w tym roku jest tego sporo więcej i zaczyna wyłazić ponad łokcie... Czy jest możliwa jakaś sugestia z Pani strony?
- Świetny odcinek! Bardzo przydatne informacje! Dziękuję :)
- Dzięki za informacje, bardzo ciekawe. Podesłałem jednej osobie zanim o to prosiłaś :D

Mam pytanie, jakiej kamery używasz do nagrywania i w czym obrabiacie materiały?
- Po niektórych posiłkach mam uderzenia gorąca i rumien na twarzy nie mam żadnych innych objawów. Czy to też może być nietolerancja na histamine? 🤔 Bardzo ciekawy kanał, oglądam na bieżąco 👍😉