DOMOWE LECZENIE


Refluks - leczenie - Monika Kalińska dietetyk kliniczny KCM Clinic{Aby umówić się we Wrocławiu na konsultacje z dietetykiem klinicznym panią Moniką Kalińską specjalizuj� . Oglądalność, zainteresowanie, oceny: 21297, czas trwania 3m 43s, ocena 177, reakcje 33.

Wasze komentarze:


Refluks - leczenie - Monika Kalińska dietetyk kliniczny KCM Clinic

- czyli czekolade mozna jesc na kilogramy:)
- Mi zgaga przechodzi po zjedzeniu migdałów czy to zdrowe?
- KCM Clinic witam w jakim miescie znajduje sie Pani klinika? mam refluks juz 2 lata sie lecze jem tabletki i nic mi nie pomaga to jest juz koszmar dla mnie bardzo prosilbym o Pani porade z gory dziekuje :)
- Pozdrawiam serdecznie cię kochana
- ::
- a ocet jablkowy, jak ja porosole mam refluks!
- Hey 👋


Mam takie objawy pszelewa mi sie w brzuchu i mam biegunkę pocę się w nocy proszę o poradę
- KORZEŃ GORYCZKI lekarstwem na refluks i zgagę!
Chyba każdemu zdarzyło się poczuć w przełyku i/lub w gardle pieczenie, które ma swe źródło w żołądku. Takie pojedyncze zdarzenie jest niczym wobec uciążliwego objawu refluksu żołądkowo-przełykowego, jakim jest ZGAGA!
Refluks to wynik źle pracującego zwieracza, który nie blokuje cofania się treści żołądka do przełyku. Medycyna konwencjonalna zmniejsza ilości kwasu solnego wytwarzanego w żołądku (leki z grupy IPP).
Naturoterapeuci dążą w przeciwną stronę: aby zwiększyć kwasowość treści żołądka, co ma skutkować tym, że zwieracz pracuje prawidłowo.
Kto ma rację?
Na sobie wypróbowałem obie koncepcje.
Od wiosny 2020 r. dokuczało mi pieczenie w gardle i kwaśność w ustach. Mając przekonanie, że w żołądku powinno być kwaśno, nie chciałem sztucznie tego zaniżać. Spróbowałem zakwasić żołądek (kwaśne, słone oraz gorzkie produkty pobudzają żołądek do produkcji soków trawiennych).

Niestety, ale ocet jabłkowy (u wielu skuteczny) nie pomagał mi. Betaina HCL (kwas solny w kapsułkach) też nie. Niechętnie sięgnąłem po IPP, ale i tu nie było przełomu...
Wtedy - za co chwalę Boga, bo modliłem się o pomoc - napotkałem sugestię, aby spróbować tego, co gorzkie; chodziło o KORZEŃ GORYCZKI (kupno: sklep zielarski).
Pije się 30 min przed posiłkami niepełną szklankę wywaru: zioło zalane zimną wodą, powoli gotowane 15 minut (można na cały dzień zrobić wywar z 1,5 płaskiej łyżeczki korzenia; po wystygnięciu odcedzić).

Już na 2 dzień poczułem poprawę! - dlatego dzielę się tą wiadomością, bo aktualnie nie odczuwam żadnych dolegliwości refluksowo-zgagowych! (dalej piję goryczkę, ale już mniej). Nie gwarantuję, że każdemu pomoże (szczególnie, gdy są wrzody żołądka: sok z surowej kapusty pomaga), ale spróbować warto!
W razie pytań/uwag - proszę pisać komentarze lub maila: zbyszek777@op.pl
Zdrowia życzę!
🙂
- Bzdury
- Nie rozumiem różnicy między punktem 1 a 3, wydaje mi się, że to dwie przeciwstawne rzeczy
- Możesz też i tu popatrzeć Kancelaria prawna, zawsze to jest też przydatne.
- Czyli leczenie refluksu to zwiększanie i jednocześnie zmniejszanie kwaśności żołądka.
- Zakwaszałem żołądek bardzo dobrym naturalnym octem jabłkowym, niestety okropnie się czułem. Natomiast bardzo służy mi kapusta kiszona, którą jem codziennie w dużych ilościach.
- https://youtu.be/ETfXqMJxs_w
- https://youtu.be/k1Y4A4vffiU
- Trzeba poprostu zakwasic żołądek , zwykłym octem jabłkowym.
- mnie pomógł ocet jabłkowy ojca mateusza.